Niisiis liikus Oa-Mihkel, oakaun peos, kodu poole koos veidra saatjaskonnaga. Tema kõrval komberdas vaevaliselt naljaka soenguga mehevolask, pudel näpus. Tagapool aga kahe mehe mõõtu meesiludus, kitarr õlal, ning sokunäoga vanamees. Kõigi teadmata hiilis nende taga ka mustlane, kellel kaasas polnud miskit peale kõvera kepi ja Mihklikese basskitarri, millest viimane oli nii raske südamega lahkunud. Hirmunult jooksis metsaäärel hirvesokk hiide tagasi, kui reisiseltskonda silmas, kuna metsaloomad näevad inimloomade tulevikku ning nende oma oli liialt värviline, et üks sinise ja rohelisega harjunud silmapaar seda pikemalt oleks tahtnud jälgida.

Piinliku vaikuse lõhkumiseks küsis Mihkel mehelt paremal käel, kuidas sõbrad teda kutsuvad.
"Sõpru mul on palju ning nimed on meie vahel ebavajalikud, kuna pikka juttu meiesugused mehed ei salli. Vana mustlane turul aga kutsub mind Pahanduseks." vastas mees, kes oli suitsuvorsti lõhna varjamiseks pähe surunud oma päevinäinud mütsilotu.
"Imelik. Millest selline nimi pärineb?"küsis Mihkel.
"Mustlane räägib, et jumal hoiab joodikuid ja ilmselt on tal ka õigus, kuna jamad hoiavad minust alati hingeõhu kaugusele. Kui mu mälu mind ei peta, mida ta küll tihtipeale teeb, siis olen ma kukkunud alla suure tamme otsast, aga maandusin pehmeimal samblal, ning kord kukkusin sügavasse järve, kuid ärkasin hommikul kuival maal. Ainuke mure, mis mul on, on hommikune kassiahastus, mille ravim on sama vedelik, mis ta põhjustas. Ja seda ravimit on mul kodus terve kelder täis. No problemo, rokanrolero!" itsitas Pahandus.

Jutuajamisest hajameelsena ei pannud Mihkel tähelegi, et päikesepaiste oli kadunud ning vasemale käele oli kõndima juhtunud tundmatu mees. Teda silmates oleks poiss peaaegu perseli kukkunud, kuna tema kõrval kõmpis muretult hiiglane! Kust ta oli tulnud või kuhu ta läks polnud hetkel oluline, kuna tähelepanu köitis hoopis tema peos istuv kana. Ja milline kana see veel oli! Päevavalgus hiilgas tema kuldsete sulgede pealt tagasi tuhandekordselt ning korraks tundus, et hiiglasekasvu mehe peos istub taevast langenud täht.
"Milline ilus lind," kiitis Mihkel kõrvalseisva lemmikut.
"Ta on mul üks nuhtlus! Just viin teda mäe taga asuvasse tapamajja - kuradi junn ei taha enam muneda. Lasen tal kaela kahekorra käänata ja suled panka panna. Siis naine kütab suistuahju kuumaks ja saab tast vähemalt korraliku kõhutäie." teatas hiiglane oma kurjast plaanist kuldlinnuga.
Mihklil hakkas aga ilusast sulelisest kahju. "Aga annab peremees äkki selle junni mulle ühe võlu-oa eest." pakkus Mihkel.
"Võlu-uba? Mis sellest oakesest mulle kasu on, kui nälg näpistama tuleb?".
"See pidi kasvama jämedaks nagu sarviku kolmas sarv ning andma saaki, millest ka sinusuurune mees midagi kõhtu saab."
"Heakene küll. Aga kui sa mind petta püüad, siis viin hoopis sind ükspäev mäe taha!" ütles hiiglane ning andis ilusa linnukese Mihkli kätte. Mihklike aga tegi lahti oma oakauna ning andis ühe kolmest seesolevast oast hiiglase kätte. Mees võttis oa küüneotsaga enda valdusse ning lehvitas hüvastijätuks. Oma suureks imestuseks märkas Mihklike ilmselget sarnasust hiiglase ja enda taga kõmpiva heledapäise meesiluduse vahel.

Seda mõelnud märkas Mihkel, et Pahandus räägib eespool juttu järgmise tundmatuga. Neile lähenedes läks Mihklikese pea sassi, kuna tundmatu oli oma jutukaaslasega nii äravahetamiseni sarnane, et kui ta poleks peajagu lühem olnud, siis võiks kahte lausa kaksikuteks pidada. Mõlemad naersid kõval häälel ja arutasid ilmselt eilse õhtu üksikasju. Mihklil polnud tuju veel võõraga juttu teha, kuna põles ootusärevusest, mida vanemad tema soodsast vahetuskaubast ning ilusast linnust arvavad ja möödus jutuajajatest vaid mokaotsast "tere" öeldes. Kuidas aga Mihkli pere asjade käiku suhtub, saate teada järgmisel nädalal.
aiku5909:21 @ 18.09.2009 Ha-haa-haa!!! peab vast see hiiglane ühel kanal veel kaela kahekorra keerama ja siis kuldsest suitsust läbi laskma. Kirjaniku herral ei paista see asi kohe mette meelest menevat! Aperatiiv & suitsukana!!!
mr.10:43 @ 18.09.2009 lapsepõlv tuli meelde kohe, kui too kikas hamba all laulis ja suu rasvast tilkus :)
aiku5911:14 @ 22.09.2009 tundub küll, et see hiiglane selle Mihkli maha lööb. Kuradi Junn, hiiglast petma!
Aperatiiv & suitsukana!!


Nimi:

e-Mail (ei avalikustata):

Koduleht:


Jätan näo meelde? Võta siit linnuke ära! ; )